Cam Şişe Kolayca Nasıl Temizlenir?

Cam Şişeyi daha kolay ve pratik şekilde nasıl temizleyebilirsiniz?

0 521

Cam şişe temizlemek için etkili ve pratik yöntemleri deneyebilirsiniz. Özellikle iç kısmı sararmış ya da lekelenmiş olan şişelerin içine ulaşmak zor olduğundan temizleme yöntemleri sayesinde daha kolay şekilde şişeleri temizleyebileceksiniz.

Cam Şişe Temizleme Yöntemleri

Cam şişe temizle yöntemi basit ve pratik şekilde cam şişeleri temiz hale getirmeye yardımcı oluyor. Bu temizliği yapmak için ilk olarak şişeye yaklaşık dörtte bir oranında olacak şekilde tuz ekleyin. Tuzun kaba olmasına dikkat edin yani rafine edilmemiş tuz kullanmalısınız.

Daha sonra şişenin içine sirke dökün. Sirkenin az miktarda olmasını sağlayabilirsiniz. Sirke ve tuz hemen tepkimeye gireceklerdir. Daha sonra şişenin ağzını kapak ya da parmağınız yardımıyla kapatın ve sallamaya başlayın. Sirke ve tuz karşımı şişe içindeki lekeleri etkili bir şekilde çıkaracaklardır.

Bir diğer kolay yöntem ise bir çubuk yardımı ile şişenin içine bez sokmak ve bu bez yardımıyla ovalama işlemi yapmaktır. Her iki yöntem de şişelerdeki lekeleri kolay ve pratik bir şekilde giderecek ve temiz bir hale getirmiş olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.