Etkinleştirilmemiş Windows 10’da Duvar Kağıdı Nasıl Değiştirilir?

Windows 10'da duvar kağıdı değiştirmenin yöntemi.

0 407

Windows 10 kopyanızı etkinleştirmezseniz, birkaç kısıtlama ile uğraşmanız gerekir. Bunlardan biri, Ayarlar uygulamasının Kişiselleştirme bölümünün tamamının devre dışı bırakılmasıdır, bu nedenle duvar kağıdınızı, renklerinizi ve benzer tercihlerinizi değiştiremezsiniz. Ama belirli yöntemler ile Windows 10’un etkinleştirilmemiş duvar kağıdı değişimi yapabilirsiniz.

Etkinleştirmeden Windows 10 Duvar Kağıdı Nasıl Değiştirilir?

İlk olarak, Windows 10’da duvar kağıdınız olarak ayarlamak istediğiniz resmi indirin. Duvar kağıdınız olarak ayarlamak istediğiniz herhangi bir resmi bulmak için tarayıcınızı Google Görseller veya benzeri aracılığıyla kullanın.

Üzerine sağ tıklayın ve Resmi farklı kaydet’i seçin, ardından PC’nizde uygun bir konuma kaydedin.

Tamamlandıktan sonra, Dosya Gezgini’ni açın ve görüntüyü kaydettiğiniz klasöre göz atın. Resme sağ tıklayın ve Masaüstü arka planı olarak ayarla’yı seçin. Bu, görüntüyü hemen duvar kağıdınız olarak uygular ve daha önceki görüntünün üzerine yazacaktır.

Bu yöntem Windows 10’u etkinleştirmek için yeni bir uyarı gelinceye kadar devam eder. Tekrar duvar kağıdı değiştiğinde, aynı yöntemi kullanarak değişiklik yapabilirsiniz. Bilgisayarın açılıp kapandığında da duvar kağıdının eski haline geleceğini unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.