Evde Yapılacak Organik Kürler Neler?

Evinizde doğal ve sağlıklı bir güzellik için yapabileceğiniz kürler.

0 507

Etkili bir cilt bakımı yapmak için evde yapılacak organik kürler deneyebilirsiniz. Bu kürler sayesinde cildinizdeki kırışıklık, çatlaklar ve kuruluk gibi durumlardan kurtulabileceksiniz. Cildinizi daha parlak ve genç hale getirecek olan kürler sağlıklı bir görünüm sunacaklar.

Evde Organik Kür Yapımı

Evde organik kür yapımı için öncelikle 2 yemek kaşığı ince rendelenmiş limon kabuğunu, 2 yemek kaşığı yulaf unu ve 6 yemek kaşığı dolusu buğday kepeği ile iyice karıştırın.

Üzerine ise biraz su ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Elde edilecek karışımı dairesel hareketler ile cilde sürün ortalama 5 dakika bekledikten sonra sürdüğünüz bölgeyi ılık su ile yıkayın.

Bir diğer doğal kür ise yeşil çay losyonu olarak öne çıkıyor. Bir bardak kaynamış su içinde bir tatlı kaşığı yeşil çayı haşlayın. Üstünün kapalı olacak şekilde 10 dakika bekletin.

Ardından bir yumurta sarısı, bir tatlı kaşığı çiçek balını içine ekleyerek iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımı pamuk yardımı ile boyun, yüz ve göğüs bölgesine sürün. Cildiniz parlaklık kazanacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.