Kahve Makinesi Temizlemenin Yolları

Kahve makinesi sirke ile nasıl temizlenir? Kahve makinesi temizlemek için öneriler nelerdir?

0 294

Sirke, yiyecek ve içeceklerin içerisinde kullanıldığı gibi aynı zamanda temizlik içinde vazgeçilmezler arasında yer alır. Özellikle ev hanımları sürekli olarak daha keskin bir temizlik sağladığı için sirke kullanmaktadır. Hem ofis, hem de evlerin vazgeçilmez eşyaları arasında yer almaya başlayan kahve makinesi de sirke ile daha kolay temizlenmektedir.

Gün içerisinde sürekli olarak kullanılan ve çok fazla pislenen bu ürün sirke ile doğal bir şekilde temizlenebilir. Özellikle sirke kullanmanın nedeni ise yağ ve kalsiyum birikmiş alanları çok kolay ve basit bir şekilde çözebilmesidir.

Adım Adım Kahve Makinesi Temizleme!

Sizlere adım adım kahve makinenizi nasıl temizleyeceğinizi aktarmak istiyoruz. Kahve makinenizi temizlemek için ilk adım olarak filtresini çıkartın ve tüm kalıntıları temizleyerek telveyi temizleyin. Kullanılan filtreyi çöpe atın ve tekrar kullanmayın.

Kahve sepeti içerisinde yer almakta olan sepet bölümü ılık su ile birlikte durulayın. Bu işlem ile birlikte içerisinde yapışacak kahve tozlarını temizleyeceğiz.

1 ölçek sirke ve 2 ölçek suyu bir kaba koyun ve ardından sepet bölümünü bu su içerisinde birkaç dakika boyunca temizleyin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.