Meyve Kabuklarını Değerlendirme Yolları

Meyve kabukları ile yaratıcı yapımlar!

0 478

Meyveler lezzetleri ile severek tüketilen gıdalar olmalarına karşın kabukları da ev içinde pek çok alanda size yardımcı olabilirler. Meyve kabuklarını değerlendirme yaparak farklı işlerinizi pratik şekilde tamamlamak için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Meyve ve Sebze Kabuklarını Değerlendirme Yöntemleri

Meyve kabuklarını kullanmak pek çok açıdan yararlıdır. Yağlı yüzeylerin temizlenmesi için özellikle limon büyük bir kolaylık sunar.

Yağlanmış olan bölgeye tuz ya da karbonat ekledikten sonra bu bölgeyi limon kabuğu ile ovmanız hemen yağların çıkmasına neden olacaktır. Limon kabuğundaki asit etkili şekilde yüzeyden yağı çıkarır.

Aynı şekilde limon kabuğu ve tuz cezve ve çaydanlıkların parlatılması için de büyük etki sağlarlar.

Nar kabuğunu ise boya kumaşı olarak kullanabilirsiniz. Kumaşı kaplayacak kadar olan sıcak suyu tencereye koyun ve içine de nar kabukları atın. Bir gece boyunca nar kabuklarının suyun içinde bekletin, daha sonra çıkarıp kumaşı soğuk suda yıkayın.

Kumaş nar kabuklarının rengini alacaktır. Ayrıca patates kabuklarını göz çevrenize koyarak gözlerinizdeki şişliğin giderilmesini sağlayabilir, muz kabuklarını vücuduna peeling olarak uygulayabilir, avokado kabuklarını cildinizi nemlendirmek için kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.