Mutlaka Görülmesi Gereken Vizesiz Ülkeler Hangileri?

Vizesiz Ülkeler hakkında detaylı bilgiler!

0 391

Vizesiz gidilecek ülkeler sayısı 120’ye yaklaşırken özellikle içlerinden bazılarının mutlaka görülmesi gerekiyor. Hem ekonomik hem de kültürel özellikleri ile kolayca gidilebilecek olan bu ülkeler ile özel bir tatil yapabilirsiniz.

Gidilmesi Gereken Vizesiz Ülkeler Neler?

Vize istemeyen ülkeler arasında mutlaka gidilmesi gereken ilk ülke Gürcistan olarak öne çıkıyor. Çünkü Gürcistan, Türkiye ile sınırı olan bir ülke ve isterseniz şahsi aracınız ile sorunsuz bir şekilde ülkeye giriş yapabilirsiniz. Gürcistan’ın göz alıcı doğası ve fiyatlarının ucuz olması bu ülkeyi öne çıkarıyor.

İkinci bir ülke ise Sırbistan olarak öne çıkıyor. Tam bir Avrupa ülkesi olma özelliği taşıyan Sırbistan’ın özellikle başkenti olan Belgrad’da özel zamanlar geçirebilirsiniz. Fiyatlarının TL karşısında düşük olması da ülkeyi cezbedici hale getiren bir diğer etmen olarak öne çıkıyor.

Doğal güzellikleri ve mimarisi ile dikkat çeken Ukrayna da gidilmesi gereken ilk ülkelerden birisi olarak öne çıkıyor. Hem ucuz hem de doğal güzellikler ile dolu olan ülkede keyifli vakit geçirebileceksiniz. Bu ülkelerin en büyük özellikleri ise vize istemeden kimlik ya da pasaport ile yolculuk yapmanıza izin vermeleri.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.