ND Köpek Maması ve Özellikleri

0 2

Köpeklerimizin beslenmesi, onların hem sağlıkları hem de gelişimleri için çok önemlidir. Evimizi paylaştığımız köpeklerin besin ihtiyaçlarını karşılamanın en iyi yolu, kaliteli markalar tarafından üretilen mamalardır. Köpek maması, yüksek besin değerleri ve lezzeti ile dikkat çekiyor. Köpekler, kaliteli markaların üretmiş olduğu lezzetli ve besin içeriği zengin olan mamaları tüketerek gelişimlerini sağlıklı olarak sürdürüyor.

Mama, farklı hayvanların etleri kullanılarak üretilen üründür. Tavuk, sığır, koyun, somon ve kuzu gibi hayvanların etleri ile üretilen mamaların içerisinde vitamin ve mineral değerinin artması için farklı doğal maddeler de eklenir. Ayrıca eklenen etlerin tamamı proteinden oluşmaz. Belli bir oranda içerisinde yağ da bulunur. Böylece mamaların lezzetli olması sağlanır. Ancak kaliteli mamalarda yağ oranı, genellikle protein oranından daha düşüktür.

ND Köpek Maması

Benzer İçeriklere Gözat

Mama üretimi yapan farklı markalar var. Bunlardan bazıları çok daha yoğun bir şekilde tercih ediliyor ve kaliteleri ile öne çıkıyor. ND, bu şekilde bir marka ve beklentileri üst seviyede karşılıyor. ND köpek maması, alışılmış mamaların dışında farklı lezzetleri de barındırıyor. Yaban mersini, nar, bal kabağı ve benzeri ürünler mamalara eklenerek, köpeklerin farklı lezzetleri tatması sağlanıyor. Bunun kanında bahsedilen ürünlerin içeriğinde yer alan vitamin ve minerallerden yararlanmalarına da imkan veriliyor.

Ülkemizde ve dünya genelinde en fazla tercih edilen markalardan birisi haline gelen ND, köpeklerin yaşlarına ve özelliklerine göre farklı mamalar sunuyor. Köpeklerin bayılarak yediği mamalar, farklı büyüklükteki ambalajlarda sunuluyor. Çabuk Mama üzerinden bu ürünleri detaylı olarak inceleyebilir ve hemen sipariş ederek köpeklerinize yedirmeye başlayabilirsiniz.

Mama seçimi yaparken köpeklerin yaşlarının dikkate alınması çok önemli. Nihayetinde köpeklerin yaşlarına bağlı olarak ihtiyaç duydukları besin oranı farklı olabiliyor. Bu durum ise doğru ve sağlıklı beslenme için yaşlarına uygun mama tercihinin adeta zorunlu olmasına neden oluyor. ND yavru köpek maması, yetişkin maması ve benzeri ürünler, bu şekilde geliştirilmiştir.

Seçim yaparken köpeğinizin damak tadını, yaşını ve sindirim sistemini dikkate alın. Ayrıca hassas yönleri var ise buna uygun mamaları tercih edin ve farklı sorunlar yaşanmasının önüne geçin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.