Takma Kirpiklerin Zararları Nelerdir?

Güzel görünmek için tercih edilen takma kirpiklerin zararı nedir? Takmak kirpik kullanılmalı mıdır?

0 296

Takma kirpik uygulaması, birçok güzellik merkezinde göz kapağına kirpiklerin üzerine yapıştırma yöntemiyle yapılan bir uygulamadır. Takma kirpik kalıcı bir uygulama olmasa da göz sağlığı açısından oldukça hassas bir bölgeye yapılmaktadır. T

akma kirpiklerin yaratabileceği sorunları ikiye ayırırsak öncelikle takma kirpik göz kapağına takılırken yaşanabilecek sorunları incelemek gerekir.

Takma Kirpik Takılırken Yaşanabilecek Sorunlar

Takma kirpik göze takılırken yapışmayı sağlayan solüsyonlar göze akabilir, gözün saydam tabakası dediğimiz korneada takma sırasında yanlışlıkla gelişen sürtme sonucunda hasarlar meydana gelebilir.

Takma Kirpik Takılmasından Sonra Yaşanabilecek Sorunlar

Takma kirpik takımı esnasında kullanılan yapıştırıcıya bağlı alerjik reaksiyonlar gelişebilir, kullanılan malzemede bakteri veya virüs varsa göz enfeksiyonu gelişebilir.

Sonuç olarak alerjik durum, viral enfeksiyon denilen bir durum gelişmesi neticesinde gözler kızarır ve acı verici bir tablo meydana gelebilir. Bu göz rahatsızlıkları arasından viral konjonktivit denilen bir hastalık gelişebilir.

Bahsedilen hastalık salgınlar ile kendini gösteren bulaşıcı bir hastalıktır. Tedavi edilmediğinde kronikleşebilir ve üzerine enfeksiyon da eklenirse çok ciddi göz iltihaplarına neden olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.