Yoğurdun Cilde Faydaları Nedir?

Sofraların lezzeti olan yoğurdun cilt için faydaları nelerdir? Yoğurt cilde neye iyi gelir?

0 280

Yoğurt içeriğinde yer alan protein, kalsiyum, D vitamini ve probiyotikler ile antioksidan özellik göstermesi nedeni ile sindirim için oldukça yararlı olmasının yanı sıra cildimiz için de oldukça yararlıdır.

Yoğurdun cilde faydaları arasında nemlendirme özelliği dikkat çekmektedir. Cilde sürülen yoğurt, içeriğinde bulunan laktik asit ile yüzdeki yorgunluk görünümünü azaltır. Yoğurt içerisinde B vitamini gruplarından da bolca bulunmaktadır.

Yoğurt içeriğinde bulunan B2 vitamini cildi nemli tutmanın yanı sıra ışıldayan ve sağlıklı görünen bir cilde sahip olmanızı sağlar. Cildin kurumasını engeller, yaşlanmanın cilt üzerindeki etkilerini azaltır.  İçeriğindeki laktik asit sivilcelerin giderilmesine yardımcı olur.

Cilde bölgesel olarak uygulandığında da akne ile savaşmaktadır.

Yüze sürülen yoğurt, içeriğindeki besin maddeleri ile daha parlak bir ten rengi elde edilmesini sağlayarak yüzü gençleştirir. Ayrıca gözaltı morluklarına iyi geldiği de bilinen bir gerçektir.

Mucizevi Yoğurt Maskesi Nasıl Yapılır

Bir yemek kaşığı yoğurt ile bir çay kaşığı mayayı karıştırın ve cildinize sürün. 15 dakika bekletin ve ardından durulayın. Her hafta düzenli olarak uygulandığında cildinizin ölü derilerden arındığını ve hücrelerin yenilendiğini göreceksiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.